Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Biometria. Rejestracja Czasu Pracy i Kontrola Dostępu. - Biometria.pl

Aktualności

Biometria. Rejestracja Czasu Pracy i Kontrola Dostępu.

2009-06-25

O biometryce czyli metodzie identyfikacji na podstawie odcisków palca, kształtu dłoni, struktury oka, głosu, i innych fizycznych właściwości człowieka, mówi się już od jakiegoś czasu, jednak obecnie, wraz z rosnąca potrzebą bezpieczeństwa, przeżywa ona ogromną popularność. Systemy biometryczne stają się coraz tańsze i przystępne dla każdego, ich zaletą jest także prosta w obsługa.

Zwolennicy tej metody przekonują, iż jest ona idealna do zastosowania w konwencjonalnych systemach bezpieczeństwa, jako że podrobienie fizycznych właściwości danej osoby, wymaganych w procesie identyfikacji jest praktycznie niemożliwe. Nie można ich zapomnieć ani zgubić jak ma to miejsce w przypadku kodów, numerów PIN czy kluczy. Sceptycy twierdzą jednak, iż biometryka wbrew temu o czym chcą nas przekonać producenci nie jest rozwiązaniem niezawodnym, a poza tym jest metodą inwazyjną. Która strona ma rację? Przyjrzyjmy się faktom.

Wiodące technologie

Dan Miller starszy analityk w firmie Opus Research z San Francisco informuje, iż firmy i agencje rządowe wydały jak do tej pory ponad 2 miliardy dolarów na prace nad wykorzystywaniem unikalnych cech ludzkich w celach autoryzacji i identyfikacji. Wszystkie te badania zaowocowały rozwinięciem różnorodnych metod biometrycznych.

Przez dłuższy czas to biometryka bazująca na rozpoznawaniu odcisków palców była wiodącą techniką. Wydawała się najpewniejsza bo, jak wiadomo, nie ma dwóch identycznych wzorów linii papilarnych. Czytniki odcisków palców stały się obecnie szeroko dostępne i stosunkowo tanie. Inne znane metody to: biometryka tęczówki, twarzy, dłoni, głosu a nawet analiza naciśnięć klawiszy.

Wszystkie wymienione metody mogą być z łatwością stosowane w bankomatach, kioskach, automatach do sprzedaży napojów, papierosów itp. Komputery oraz laptopy mogą być wyposażone w czytniki odcisków palców (wbudowane lub jako sprzęt dodatkowy). W zasadzie większość laptopów posiada dziś taki czytnik. W przypadku telefonów stacjonarnych lub komórkowych najbardziej odpowiednią techniką służącą potwierdzaniu tożsamości jest identyfikacja  głosu.

 

Żródło: www.4safe.pl

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

O biometrii

Biometria jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym narzędziem służącym do autoryzacji. Nie może zostać pożyczona, skradziona czy zapomniana a jej podrobienie jest praktycznie niemożliwe.

Biometria może być zintegrowana z każdą aplikacją wymagającą zabezpieczeń, kontroli dostępu i identyfikacji oraz weryfikacji ludzi.

Biometria może być zdefiniowana jako sposób rozpoznawania i identyfikacji osobistej opartej na cechach fizycznych i behawioralnych.

więcej...
czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu