Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Rejestracja czasu pobytu dzieci w przedszkolu. - Biometria.pl

Aktualności

Rejestracja czasu pobytu dzieci w przedszkolu.

2011-12-05

W związku z nowelizacją ustawy dotyczącej przedszkoli pragniemy zaproponować Państwu wygodny i praktyczny system służący do rejestracji i rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolu.

W związku z nowelizacją ustawy dotyczącej przedszkoli pragniemy zaproponować Państwu wygodny i praktyczny system służący do rejestracji i rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolu.

Do 31 sierpnia 2011 roku gminy w całej Polsce muszą uchwalić nowe zasady pobierania opłat za pobyt dzieci w przedszkolu, jest to wymóg, jaki stawia przed placówkami przedszkolnymi ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty, która wskazuje, kiedy i za co samorządy mogą pobierać opłaty za pobyt dzieci w przedszkolu. Nowelizacja weszła w życie 1 września 2010 r. Gminy mogą pobierać opłaty od rodziców za umieszczenie dziecka w przedszkolu dopiero po pięciu godzinach ich pobytu w placówce. W tym czasie nauczyciele powinni realizować z nimi program wychowania przedszkolnego, który uwzględnia podstawę programową. W związku z taką sytuacją po stronie placówki powstała konieczność zapewnienia wygodnego i praktycznego systemu służącego do rejestracji i rozliczenia czasu pobytu dzieci w przedszkolu.

Poniżej prezentujemy Państwu przykładowy sposób zbudowania Systemu Kontroli Czasu przebywania dzieci w przedszkolu:

o       Czytnik kart zbliżeniowych Unique lub Mifare do rejestracji wejścia i wyjścia. Czytniki mogą być zainstalowane po obu stronach drzwi wejściowych do przedszkola – jeden z nich rejestruje wejście, drugi wyjście dziecka z przedszkola lub jeden czytnik zainstalowany na standzie biurkowym, który będzie rejestrował wejście i wyjście dziecka do/z przedszkola.

o       Zasilacz 12 V z podtrzymaniem bateryjnym lub zasilacz 12V biurkowy.

o       Oprogramowanie BioRCP generujące raporty pobytu dziecka w przedszkolu.

o       Karty zbliżeniowe w formie identyfikatorów ( karty mogą zawierać zdjęcie, imię i nazwisko dziecka), breloki lub zegarki zbliżeniowe.

Dzieci wyposażone w identyfikatory – karty zbliżeniowe typu Unique lub Mifare, lub breloczki czy zegarki zbliżeniowe przy wejściu do przedszkola przykładają identyfikator do czytnika wejściowego. Karta podczas pobytu dziecka powinna znajdować się w szafce dziecka, aby uniknąć zapomnienia czy zagubienia karty. Po zakończeniu zajęć rodzic/opiekun odbierający dziecko przy wyjściu
z przedszkola przykłada kartę dziecka do czytnika wyjściowego.

Jeżeli wykorzystuje się funkcję Kontroli Dostępu ( drzwi otwierają się za pomocą zamka elektromechanicznego) wówczas opiekunowie również muszą być wyposażeni w karty zbliżeniowe/breloki. Wejścia i wyjścia rodziców/opiekunów będą także rejestrowane przez system. Rozwiązanie z Kontrolą Dostępu uniemożliwia dostęp do przedszkola osobom nieuprawnionym.

Największym atutem Systemu Ewidencji Czasu pobytu dzieci w przedszkolu jest oprogramowanie. Specjalnie na potrzeby wyliczeń opłat za pobyt dziecka w przedszkolu przygotowaliśmy specjalny raport pod nazwą „PRZEDSZKOLE”.

Program pozwala na definiowanie następujących raportów:

o       Miesięczne raporty indywidualne dziecka wraz z rozliczeniem finansowym,

o       Dzienne raporty obecności dzieci dla poszczególnej grupy lub całego przedszkola,

o       Dzienne raporty obecnych dzieci zapisanych na poszczególne posiłki oraz zajęcia dodatkowe.

Podstawowy zestaw do Ewidencji Czasu pobytu dzieci w przedszkolu :

Lp.

Nazwa urządzenia

Ilość

Cena netto/szt.

1

Czytnik kart zbliżeniowych Xpass Unique ( rejestracja wejścia i wyjścia do/z przedszkola)

1

790,00 zł netto/szt.

2

Zasilacz 12V + stand biurkowy do instalacji czytnika

1

300,00 zł netto/szt.

3

Płyta CD z licencjonowanym oprogramowaniem BioRCP

1

580,00 zł netto/szt.

4

Karta zbliżeniowa Unique dla 50 przedszkolaków

50

3,50 zł netto/szt.

Razem:

1 845,00 zł netto

 

Podstawowy zestaw do Ewidencji Czasu pobytu dzieci w przedszkolu wraz z Systemem Kontroli Dostępu do przedszkola:

 

 

Lp.

Nazwa urządzenia

Ilość

Cena

1

Czytnik kart zbliżeniowych Xpass Unique

2

790,00 zł netto/szt.

2

Zasilacz buforowy AWZ 200 + Akumulator 7 Ah

1

270,00 zł netto/szt.

3

Płyta CD z licencjonowanym oprogramowaniem BioRCP

1

580,00 zł netto/szt.

4

Karta zbliżeniowa Unique ( dla 50 przedszkolaków)

50

3,50 zł netto/szt.

Razem:

2 605,00 zł netto

 

Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem kompletnego zestawu dostosowanego do potrzeb placówki zapraszamy do kontaktu, nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby odpowiedzieć na pytania, a także zaproponują najlepsze zestawienie rozwiązań w zakresie rejestracji czasu pobytu oraz systemu kontroli dostępu lub monitoringu wizyjnego w Państwa placówce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową.

 

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

O biometrii

Biometria jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym narzędziem służącym do autoryzacji. Nie może zostać pożyczona, skradziona czy zapomniana a jej podrobienie jest praktycznie niemożliwe.

Biometria może być zintegrowana z każdą aplikacją wymagającą zabezpieczeń, kontroli dostępu i identyfikacji oraz weryfikacji ludzi.

Biometria może być zdefiniowana jako sposób rozpoznawania i identyfikacji osobistej opartej na cechach fizycznych i behawioralnych.

więcej...
czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu